2017 Web Tasarım Trendleri

2016 yılındaki web tasarım trendleri beklentilerin oldukça altında kalmıştı. Web siteleri için beklenen yeniliklerin olmaması ve trendlerin beklentilerden düşük kalması sebebi ile sitelerde çok büyük değişiklikler yapılamamıştı. Web tasarım ürünleri hakkında 2017 yılında yapılan değişikler ve trendler ise geçtiğimiz yıla göre daha iyi olurken, yine beklentilerin altında kalabilir. Bu yılki trendler, estetik görünüm ile ilgili oluyor. Fonksiyonel olarak işlevsellik kazanmak için estetik görünüm açısından düzenlemeler getirildiği görünüyor. Renkler, mikro etkileşimler, Flat tasarımı ve geliştirilmiş tipografi ile kullanımın daha iyi olabilmesi açısından sitenin menü tasarımlarının azaltılması, trendler arasında görülüyor. 2017 web tasarım trendleri en çok estetik görünüm açısından ön plana çıkıyor. Fonksiyonel değişimler ile bütünlük kazanan yeni özellikler web sitesi sahiplerini büyülerken, site ziyaretçilerinin de beğenisini kazanıyor.

Web Tasarımda Son Trendler Neler?

Teknolojik gelişmelerin en çok hissedildiği ve görüldüğü yer, internet ortamı olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin internet ile birleştiği günümüzde web tasarımlarının farklılığı konusundaki önem de artış gösteriyor. Gelişen teknolojiyi sürekli olarak takip eden internet siteleri, bu teknolojiyi kullanmak için sürekli alt yapılarını ve site içeriğini güncelliyor. Web tasarımda son trendler arasında bu yıl fonksiyonellik ve estetik görünüm gündeme gelmektedir. Site düzenlemelerinde bulunan ve Flat tasarımların sahip olduğu renk paletlerinde, daha geniş ve daha çarpıcı renk paletlerinin gelmesi ile daha estetik bir görünüme sahip olunacağı düşünülüyor. Renk tonlarındaki daha fazla seçenek ile birleşen estetik şıklık bütünlüğünden elde edilen görsel şov birçok kişini beğenisini kazanmakta.

Mikro etkileşim konusunun tekrar gündeme gelmesi ile kullanıcıların daha iyi geri bildirim vermeleri hedefleniyor. Kullanıcıların site içerisinde gerçekleştirdiği eylemleri mikro etkileşimler ve mikro animasyonlar ile destekleyerek, kullanıcıların site içerisinde daha etkin olması ve siteden memnun ve tatmin bir şekilde ayrılması hedefleniyor.

Grafik Tasarımda Kullanılan Trendler

2017 yılına damga vuran trend grafik tasarımı, kreatif tipografilerin oluşturulması hakkında görülüyor. Site içerisinde bulunan yazıların daha büyük ve daha kalın bir şekilde yazılması en son trendler içerisinde yer alıyor. Böylelikle kullanıcıların site içerisinde farklı fontlarda ve büyüklüklerde (puntolarda) yazılmış yazılar sayesinde, daha aktif olması sağlanıyor. Web tasarım trendleri 2017 yılında estetik görünüm üzerinde yoğunlaşmış bir halde. Site tasarımcılarının 2017 yılı için estetik görünümü baz alması ile kullanıcıların siteler içerisinde erişim kolaylığına ulaşması hedeflendiği söylenebilir. Menü kısımlarının daraltılması ve hedef sekmelerin seçilmesi sağlanarak tamamen kullanıcıların, daha kullanışlı ve işlevselliğe sahip siteler içerisinde gezinti yapması hedefleniyor.

TOP